ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3843506
*
nr 384 3506
Spegel
Förgylld ram, höjd: 100
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:42:51
1
100 kr
28/10 02:27:43
2
200 kr
28/10 06:45:52
3
250 kr
28/10 14:11:48
4
450 kr
29/10 12:43:45
5
500 kr
31/10 13:28:08
6
650 kr
31/10 15:31:08
7
850 kr
31/10 15:32:51
8
800 kr
31/10 15:33:46
8
1.000 kr
31/10 15:38:45
7
1.100 kr
31/10 15:43:09
9
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 384 3506
Spegel
Förgylld ram, höjd: 100
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 14:42:51 | 1 | 100 kr |
| 28/10 02:27:43 | 2 | 200 kr |
| 28/10 06:45:52 | 3 | 250 kr |
| 28/10 14:11:48 | 4 | 450 kr |
| 29/10 12:43:45 | 5 | 500 kr |
| 31/10 13:28:08 | 6 | 650 kr |
| 31/10 15:31:08 | 7 | 850 kr |
| 31/10 15:32:51 | 8 | 800 kr |
| 31/10 15:33:46 | 8 | 1.000 kr |
| 31/10 15:38:45 | 7 | 1.100 kr |
| 31/10 15:43:09 | 9 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



